Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza wszystkie chętne Panie na wykład Beaty Godyni-Kapałki poświęcony domowym eko-porządkom w duchu idei Zero Waste połączony z warsztatami wyrabiania naturalnych środków do prania i sprzątania. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w środę 20 lutego w godz. 17:00-20:00.
Podczas części praktycznej uczestniczki samodzielnie wykonają woskowijki, czyli ekologiczne owijki do przechowywania żywności wielokrotnego użytku, oraz przygotują jeden z dwóch zestawów domowych bio-środków czyszczących do wyboru: pastę do prania i płyn do płukania tkanin albo uniwersalny płyn czyszczący, spray do mebli przeciw kurzowi i pastę do usuwania zabrudzeń.
Istnieje możliwość zapakowania gotowych preparatów do przyniesionych ze sobą zużytych pojemników po detergentach oraz wykorzystania własnych ściereczek bawełnianych do stworzenia woskowijek.
Koszt udziału w spotkaniu wynosi 40 zł od osoby.
Zapisy i więcej informacji w bibliotece, telefonicznie: (12) 285 83 84 (w godzinach otwarcia BP Węgrzce) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Obowiązuje limit miejsc.