W dniu 14 listopada o godz. 18.00 w naszej bibliotece, gdy niebo zasłoni granatowa kurtyna nocy już po raz trzeci odbędzie się „Spotkanie z literaturą obcojęzyczną”.

W ten wyjątkowy wieczór przeniesiemy się w świat Wiedeńskiego przepychu. Wraz z rodziną Habsburgów odbędziemy melancholijną podróż w przeszłość. Ponownie zagłębimy się w dawne czasy i historię, która wiąże się z naszym regionem.

W programie wieczoru znajdą się: fragment "Przygody dobrego wojaka Szwejka" aut. Jaroslava Haška w wykonaniu p. Katarzyny Olszewskiej-Kizlich i p. Katarzyny Gazdy, oraz wiersze Goethego w oryginale.

Oprawę muzyczną zapewni p. Maria Baka-Wilczek, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie. Nasz Szacowny gość prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce, Niemczech i na Ukrainie zyskując sympatię publiczności i przychylność krytyków. Regularnie koncertuje w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Kaliszu i innych miastach Polski, a dzięki swej działalności zyskała sobie przydomek „żelaznej damy krakowskiej pianistyki”.

Scenografię wieczoru stanowić będą przedmioty z epoki i portret Cesarza Franciszka Józefa z rodziną, a w rolę gospodarzy salonu literatury ponownie wcielą się pp. Elżbieta i Ryszard  Dobrowolscy.


 Wieczór z literaturą w klimacie monarchii austro-węgierskiej, rozpocznie się w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach 14 listopada o godz. 18-tej.

 

KG