zdjęcie przedstawia dziewczynkę siedzącą przy stole z książką

W poniedziałek 24 kwietnia w Bibliotece w Przybysławicach spotkały się dwa kluby dyskusyjne. Tradycyjnie grupa dorosłych rozpoczęła dyskusję o 18.00, godzinę wcześniej na pierwszym spotkaniu ożywioną wymianę zdań prowadziły dzieci.

na zdjęciu grupa dzieci siedząca przy stole w bibliotece

Część młodych czytelników pozazdrościła spotkań klubu książki w bibliotece dorosłym i postanowili spotkać się by wspólnie dyskutować przy herbacie. Na pierwszym spotkaniu omówiona została „Tajemnica kina” Martina Widmarka. To jedna z części bardzo znanej serii przygód młodych detektywów. Z propozycją omówienia właśnie tego tytułu wyszła Zosia pełniąca również funkcję przewodniczącej. Klubowicze wyrażali się pochlebnie na temat treści utworu. Nie brakło jednak słów krytyki pod adresem ilustratora i o dziwo kolorowych ilustracji. Poprzednia wersja – czarno-biała, bardziej przypadła do gustu dzieciakom.

Następne spotkanie już za miesiąc.

KG