zdjęcie przedstawia grupę kobiet siedzącą przy stole w bibliotece

W poniedziałkowy wieczór 21 listopada odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Przybysławicach. Przy stole tłoczno i gwarno, ponieważ niemal wszystkim Paniom udało się dotrzeć na spotkanie. Omawiana przez nas książka znanej polskiej pisarki miała nas zachwycić, ale okazała się być źródłem długiej dyskusji i porównań z omawianą w październiku lekturą.

zdjęcie przedstawia nakryty stół i książki

„Pierwsza na liście” to powieść autorstwa znanej czytelniczkom pisarki Magdaleny Witkiewicz. Książka opinie na wielu portalach ma znakomite. Ukazuje silne kobiety i ich trudne życiowe wybory. Bohaterki mimo dawnych uraz na nowo odkrywają siłę przyjaźni. Akcja osadzona jest w polskich realiach, a bohaterów można szczerze polubić.

zdjęcie przedstawia grupę kobiet siedzącą przy stole w bibliotecezdjęcie przedstawia grupę kobiet siedzącą przy stole w bibliotece

Wszystkie Panie były zgodne, książka bardzo dobra, tylko jakby w niej czegoś brakło. Ciekawa, wciągająca i nie można się oderwać. Mimo to nasze myśli uciekały natrętnie do omawianej w październiku powieści „Trafny wybór”. Dyskusja skupiła się, zatem na porównaniu zalet i wad obydwu utworów. Wnioski szybko nasunęły się same, bo gdyby Pani Witkiewicz pogłębiła analizę psychologiczną swoich postaci to na porównania nikt by się nie zdobył. Zachęcamy do przeczytania obydwu powieści.

KG

Galeria zdjęć