zdjęcie przedstawia grupę dzieci siedzącą przy stoliku w bibliotece szkolnej

W środę 11 maja odbyło się spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Szkole Podstawowej w Przybysławicach. Rozmawialiśmy na temat hasła tegorocznego Tygodnia Bibliotek – „Świat w jednym miejscu”.

zdjęcie przedstawia grupę dzieci siedzącą przy stoliku w bibliotece szkolnej

Tegoroczne hasło Tygodnia bibliotek sugeruje nam, że wszystko, czego pragniemy się dowiedzieć o otaczającej nas rzeczywistości znajdziemy w jednym miejscu – w bibliotece. Książki są dla nas źródłem wiedzy i inspiracji. Dają możliwość odkrywania i zwiedzania świata z fotela we własnym domu. Czy tylko tyle? Czy aż tyle? Na spotkaniu klubowicze podczas przygotowywania gazetki dla biblioteki szkolnej próbowali zinterpretować tegoroczne hasło święta bibliotek. Dla każdego miało ono inne niepowtarzalne znaczenie. Tak jak przygotowane przez klubowiczów prace.

zdjęcie przedstawia plakat 19 Tygodnia bibliotek kolorowany przez ucznia

KG