W dniu 14 czerwca miało miejsce ostatnie przedwakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem spotkania była przeczytana książka Jacka Fedorowicza – Ja, jako wykopalisko.

Lektura uświadomiła nam, jak niewiele wiemy o autorze. Przybliżyła nam barwną i interesującą postać Fedorowicza, jego znajomych, przyjaciół i współpracowników. We wspomnieniach z lat młodości autora, przewijają się postacie Zbigniewa Cybulskiego, Bogumiła Kobieli, Jerzego Gruzy, Włodzimierza Bielickiego, Stanisława Barei i wielu, wielu innych. Opisane sytuacje i zdarzenia, dały świadectwo ówczesnej obyczajowości, zachowań i ograniczeń wynikających z panującego ustroju. Prowadzona dyskusja o książce była dla klubowiczów interesującym powrotem do przeszłości.

Wśród białych peonii i pachnących jaśminów wspólnie świętowaliśmy również imieniny naszych klubowiczek. Czerwcowa solenizantka p. Janina Mrugacz i majowa p. Zofia Zygmuntowicz częstowały aromatyczną kawą i pysznymi słodkościami. Dziękujemy i Życzymy Wszystkiego Najlepszego.

AG.