13 czerwca w przybysławickiej filii odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych . Uczestnicy rozmawiali na temat książki Patricka Merciera pt.: „Nocny pociąg od Lizbony”.

Książka opowiada o życiu 57 letniego Raimunda Gregoriusa, który po spotkaniu na moście Kirchenfeld pięknej, nieznajomej diametralnie zmienia swoje dotychczasowe uporządkowane życie. Nocnym pociągiem podąża do Lizbony, za przewodnika mając książkę Portugalczyka, z którą nie rozstaje się ani na chwilę. Poruszony do głębi zawartymi w niej refleksjami, Gregorius pragnie dowiedzieć się jak najwięcej o autorze.

Według Pań „Nocny pociąg do Lizbony” to książka wymagająca z czytelnikiem współpracy, zadająca poważne pytania. Jedna z klubowiczek powiedziała:, „Jeśli on nie wie, co ma zrobić ze swoim życiem i jak je uporządkować to skąd ja mam to wiedzieć?”  Otóż to, książka porusza kwestie czy warto wyrwać się z dotychczasowej egzystencji i jedną decyzją radykalnie zmienić swój los.

Oceny książki były bardzo różne, ale jak wiadomo każdy ma inny gust.

Poniedziałkowe spotkanie mięło bardzo szybko. Przy kawie, słodkim poczęstunku, owocowych lodach z bitą śmietaną wśród zapachu jaśminu Panie spędziły miły wieczór.

A przed klubowiczkami wakacyjna przerwa – oczywiście z kolejną lekturą, o której dyskutować będziemy już we wrześniu.

KK

Galeria zdjęć - KLIKNIJ TUTAJ!