Przyjaźń jest największym darem,
jaki mądrość może ofiarować,
aby uczynić całe życie szczęśliwym.
 
                                                    Epikur

9 czerwca bibliotekarka z Przybysławic złożyła wizytę dzieciom z Niepublicznego Przedszkola Promyczek w Januszowicach i Brzozówce. Maluchy uczestniczyły w wyjazdowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki.

Tematyka spotkania związana była z przyjaźnią, bowiem w czwartek obchodziliśmy Dzień Przyjaciela.

Dzieci wysłuchały bajki pt.: „Przyjaciele i niedźwiedź” autorstwa Ezopa. W nawiązaniu do opowiadania przedszkolaki stworzyły definicję przyjaźni oraz wymieniały cechy charakteru dobrego przyjaciela. Kolorowały także ilustracje z głównym bohaterem bajki – niedźwiadkiem.

Korzystając z pięknej pogody, w Brzozówce zajęcia odbyły się w przedszkolnym ogrodzie. Wyśmienitej zabawy nie było końca. Każde dziecko zasłużyło na nagrodę w postaci słodkiego lizaka.

Niestety, było to już ostatnie spotkanie w tym roku przedszkolnym. Zarówno dzieci jak i bibliotekarka oczekują na kontynuacje zajęć bibliotecznych, które rozpoczną się we wrześniu.

Wszystkim dzieciom oraz wychowawcom dziękując za cały rok współpracy, życzymy słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.

ŻK, KK

Galeria zdjęć - KLIKNIJ TUTAJ!