4 czerwca w Bibliotece w Przybysławicach odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Było ono wyjątkowe, ponieważ spotkałyśmy się w sobotni wieczór z okazji „Nocy Bibliotek 2016”.

Tym razem przy pysznych lodach z galaretką oraz owocowej herbatce rozmawiałyśmy na temat książki Doroty Terakowskiej pt. „Córka Czarownic“. Opowiada ona o zniewolonym Królestwie, w którym garstka ocalałych Czarownic wychowuje w ukryciu tajemniczą dziewczynkę. Ma ona dla całego ludu ogromne znaczenie, o którym sama wychowanka nawet się nie domyśla. Książka wiele razy zaskakuje czytelników oraz zmusza do zastanowienia się, co w człowieku jest najważniejsze.

Powieść  wywarła mieszane uczucia wśród klubowiczek: część osób nie zainteresowała się opisanymi wydarzeniami, natomiast reszta  z zapałem pochłaniała kolejne rozdziały.

Jestem przekonana, że kilka z nas z chęcią będzie wracać do tej niesamowitej książki, a wszystkie ze zniecierpliwieniem czekamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się już na początku wakacji.

JR

Galeria zdjęć -KLIKNIJ TUTAJ!