3 czerwca murach Zespołu Szkół w Korzkwi odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W zajęciach uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego.

Dzieci poznały wiersz Jana Brzechwy pt.: „Kwoka”. Wybór tego utworu nie był przypadkowy, bowiem w dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Savoir-Vivre.

Po długiej dyskusji, podczas której dzieci rozmawiały o dobrych manierach, nadszedł czas na ulubiony punkt naszych spotkań czyli warsztaty plastyczne. Dzieci z zadowoleniem kolorowały postać kwoki, która nie jest dobrym przykładem poprawnego zachowania.

Każdy z małych artystów otrzymał słodką nagrodę oraz zakładkę do książki. Po zrobieniu wspólnego pamiątkowego zdjęcia przyszedł czas na pożegnanie.

Zerówkowicze wraz z wychowawczynią Moniką Jabłońską-Czyż wręczyli bibliotekarce piękny prezent – własnoręcznie ozdobioną laurkę. Moment wzruszenia udzielił się wszystkim zgromadzonym w sali. Ale obyło się bez łez, bowiem dzieci obiecały, że będą pamiętać o przybysławickiej bibliotece i często ją odwiedzać. Oczywiście zapraszamy do naszej filii zarówno dzieci jak i ich rodziców. Czekają tutaj na was piękne, kolorowe i mądre książki.  

ŻK

Galeria zdjęć - KLIKNIJ TUTAJ!