„Jeśli chcesz się wyróżniać, musisz mieć to,
co inni, tylko troszkę bardziej.”

13 maja w przybysławickiej filii odbyło się kolejne spotkanie DKK dla Młodzieży. Przedmiotem dyskusji była powieść autorstwa Izabeli Sowy pt.: "Agrafka".

Książka opowiada o losach zwykłej szesnastoletniej dziewczyny, Dobromiły. Jak każda nastolatka, Miłka zmaga się z codziennymi problemami – natrętnym chłopakiem, kłótnią z przyjaciółką czy zwykłymi miłostkami. Na dodatek ma bardzo wymagających i nowoczesnych rodziców, dla których nie liczy się nikt oprócz starszej siostry Weroniki – wzoru do naśladowania. Markowe ciuchy, dobrze wyposażony pokój, drogie wakacje, szacunek kumpli to wartości najważniejsze dla jej bliskich, dążących do ich zrealizowania.

Wszystko zmienia się, kiedy Miłka napotyka na swojej drodze zwykłego, małego kundelka, który z łatwością podbija jej serce. Nieoczekiwanym zwrotem akcji jest znalezienie, odrzuconego przez rodzinę dziadka. Później okazuje się, że i on skrywa szokującą tajemnicę, przez co sposób patrzenia wnuczki na jego osobę ulega nieco zmianie. Dziadek staje się dla niej najbliższą osobą i oboje robią pierwszy krok w stronę zapomnianych niegdyś życzeń.

Ta obyczajowa opowieść o realiach dzisiejszego świata nie urzekła klubowiczek, jednak pomimo tego książkę przeczytały z łatwością. „Agrafka” to krótka i bardzo prosta w odbiorze lektura...

Nie do końca zafascynowane fabułą dziewczyny książkę jednak polecają! Szczególnie nastolatkom, borykającym się z wszelkimi życiowymi problemami.

Kolejne spotkanie z młodzieżową literaturą już w czerwcu. 

Galeria zdjęć - KLIKNIJ TUTAJ!