25 kwietnia, z okazji XV Małopolskich Dni Książki obchodzonych pod hasłem „Książka i Róża” w bibliotece w Przybysławicach odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych, podczas którego omówiona została książka pt.: „Lala” autorstwa Jacka Dehnela.  

Jest to opowieść o rodzinie autora, a w szczególności o jego babci, Helenie Bienieckiej, zwanej przez wszystkich Lalą. W książce opisana została historia jej życia. Nawiązuje ona do jej dzieciństwa, młodości, małżeństwa, miłości, II wojny światowej, pracy, dzieci, choroby i trudnej starości. Jest to opowieść o wszystkim - o tym, co ważne i o tym, co błahe.

W książce znajdziemy pełno wtrąceń i dygresji. Jest ona przez to nieco chaotyczna i bardzo trudno się ją czyta. Czytelnik musi się także zmierzyć z przesadnie „kwiecistym” językiem pisarza. Trzeba mieć dużo siły i samozaparcia, żeby przebrnąć przez to wszystko. Niestety, bardzo się rozczarowałyśmy…

Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze. Na zakończenie każda z Pań otrzymała w prezencie od bibliotekarki piękną, czerwoną różę, która symbolizuje hasło Małopolskich Dni Książki.

Mamy nadzieję, że kolejna książka okaże się przyjemną lekturą. Ale o tym za miesiąc…

ŻK