5 kwietnia  Bibliotekę w Przybysławicach odwiedził bohater kolorowej serii bajeczek dla dzieci – Franklin. W tym wyjątkowym spotkaniu  uczestniczyli uczniowie klasy „0” ze Szkoły Podstawowej w Korzkwii.

Postać sympatycznego, zielonego żółwia powstała w 1986 r. w Kanadzie. Stworzyły go autorka Paulette Bourgeois i ilustratorka książek Brenda Clark. Franklin dotarł także do Polski, gdzie zajęło się nim bielskie Wydawnictwo Debit, publikując kilkadziesiąt opowiastek o jego przygodach.

Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania pt.:  „Franklin uczy się współpracy”. Historia bardzo spodobała się zerówkowiczom, wysłuchali jej z niezwykłą uwagą. Stała się ona również pretekstem do rozmowy na temat współpracy i prawdziwej przyjaźni.

Następnie miały miejsce warsztaty plastyczne, podczas których dzieci kolorowały postać sympatycznego żółwia.

Zerówkowicze zapoznali się także z zasadami korzystania z biblioteki.  Dowiedzieli się jak wypożyczyć książkę i jak założyć swoją własną kartę czytelnika. Uczniowie zwiedzili wszystkie pomieszczenia, a w czytelni oglądali kolorowe książeczki.

Korzystając z pięknej pogody dzieci wróciły do szkoły pieszo. Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy do biblioteki po ciekawą lekturę.

ŻK