14 marca w przybysławickiej filii odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, podczas którego omówiona została książka pt.: „Dwie kobiety” autorstwa Doris Lessing.

Doris Lessing to urodzona w 1919 roku w Persji (dzisiejszym Iranie) brytyjska pisarka. Do Anglii przeprowadziła się w 1948 roku. Jest znana z krytycznych opinii dotyczących polityki światowej i ich przedstawicieli. W latach pięćdziesiątych zaczęła pisać. Jej liczne powieści i opowiadania często nawiązują do tematyki psychologicznej i obyczajowej, wiążącej się szczególnie z życiem kobiet. Przykładowe utwory to: "Trawa śpiewa", "Złoty notes", "Mężczyzna i dwie kobiety", "O kotach", "Lato przed zmierzchem", "Piąte dziecko", "Szczelina" i "Podróż Bena". W 2007 roku przyznano jej literacką Nagrodę Nobla. Ciekawostką jest, że na podstawie opowiadania "Dwie kobiety" powstał film z Naomi Watts i Robin Wright w rolach głównych.

„Dwie kobiety” – to opowiadanie o dwóch nierozłącznych przyjaciółkach z dzieciństwa Roz i Lil, z czasem kobietach zamężnych i matkach dwóch synów, które pozwoliły sobie na epizod przekraczający normy moralne i obyczajowe obowiązujące w naszej kulturze.

Przedstawione w książce historie wywołały mieszane uczucia wśród klubowiczek. Rozmowom nie było końca…

Z racji tego, że poniedziałkowe spotkanie było ostatnim przed nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy bibliotekarka złożyła klubowiczom życzenia oraz wręczyła wielkanocnego zajączka.

ŻK