We wtorek 8 grudnia w murach ZS w Korzkwi zorganizowano świąteczne, wyjazdowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

Uczestnicy spotkania z dużą radością i entuzjazmem opowiadali bibliotekarce jak wyglądają święta w ich domach. Ubieranie choinki, pomoc w przyrządzaniu wigilijnych potraw, śpiewanie kolęd – to ulubione zajęcia dzieci.

Wszyscy wygodnie usiedliśmy w kole, dzieci wysłuchały fragmentu książki pt. : „Drogi Mikołaju…”. Dowiedziały się z niej gdzie mieszka ich ulubiony święty, jak wygląda jego zamek, pomocnicy, fabryka zabawek, sanie i poczta do której docierają listy z prośbą o prezenty.

Kolejnym etapem spotkania były warsztaty plastyczne. Dzieci z zapałem zabrały się do pracy i szybko powstał bardzo długi i kolorowy łańcuch, którym uczniowie z pomocą wychowawczyni ozdobią szkolną salę.

Na koniec zajęć  dzieci otrzymały słodki prezent, który specjalnie dla nich zostawił w bibliotece Święty Mikołaj.

Wszystkim uczniom, wychowawczyni oraz całemu gronu pedagogicznemu z ZS w Korzkwi, jeszcze raz życzymy spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Dziękujemy za wspaniałe 10 miesięcy niezwykle przyjemnej i owocnej współpracy. Do zobaczenia w styczniu!

ŻK