W dniu 19 listopada uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się ponownie, aby podzielić się wrażeniami po przeczytaniu książki Anity Nair pt. „Przedział dla pań”.

W powieści poznajemy tło obyczajowe i realia życia w Indiach. Główna bohaterka Akhila, samotna urzędniczka pochodząca z tradycyjnej bramińskiej rodziny wyrusza w podróż pociągiem. W tytułowym przedziale dla pań spotyka pięć kobiet i wysłuchuje ich opowieści. Towarzyszki podróży Dźanaka, Sheela, Margaret, Prabha Dewi i Marikkolunda wyjawiają historie swojego życia, swoich miłości, niespełnionych nadziei, relacji z mężczyznami i życia małżeńskiego.

Koleje ich losów uświadamiają Akhili, że ma prawo być szczęśliwa. Znajduje dość siły i determinacji, aby zmienić swoje życie. Podróż staje się dla niej wyprawą w głąb siebie, w poszukiwaniu własnej tożsamości, odkrywaniem własnych pragnień i potrzeb.

Klubowicze przyznali, że z zapartym tchem śledzili losy głównej bohaterki, która   poszukuje własnej tożsamości, wolności i spełnienia.

Polecamy tę książkę, warto przeczytać.