2 października Bibliotekę w Przybysławicach odwiedzili najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Korzkwi. Grupa po raz pierwszy uczestniczyła w zajęciach przeprowadzonych na terenie filii.

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania zakamarków czytelni. Maluchy dowiedziały się ile książek jest w bibliotece, jak się do niej zapisać oraz w jaki sposób wypożycza się książki. Oglądały też kolorowe książeczki, oceniając przy tym bibliotekę.

Kolejnym etapem spotkania było głośne czytanie. Dzieci w skupieniu wysłuchały utworu z serii ”Czytam sobie” Rafała Witka pt. „Walizka pana Hanumana”. Następnie rozpoczęła się żywa dyskusja, a po niej miały miejsce zajęcia plastyczne oraz warsztaty taneczno-ruchowe.

Na zakończenie bibliotekarka wręczyła dzieciom dyplomy z hasłem „Czytam sobie w bibliotece i jest super!”, zakładki do książek, naklejki oraz słodką niespodziankę.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu  „Czytam sobie w bibliotece”. Zamysłem akcji jest promocja czytelnictwa, skierowana do najmłodszych czytelników. Na zajęciach wykorzystano materiały, które Biblioteka otrzymała od organizatorów przedsięwzięcia.

ŻK