Uczniowie Szkoły Podstawowej w Owczarach  na 26 dni przed zakończeniem roku szkolnego uczestniczyli w ostatnim, przedwakacyjnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

Piękna pogoda za oknami zachęciła nas do rozmowy na temat ulubionej pory roku dzieci – lata. Uczniowie opowiadali o swoich wakacyjnych planach i marzeniach.

Następnie z wielką uwagą wysłuchali historii p.t.: „Pirat Patch i … Mapa Skarbów”, której autorami są: Rose Impey i Nathan Reed. W książce poznajemy chłopca o imieniu Patch, który chce być prawdziwym piratem. Dlatego wraz ze swoją załogą - babcią Peg, papugą Pierre'em i psem Majtkiem wyrusza na poszukiwanie przygód! Celem wyprawy jest odnalezienie zakopanego skarbu kapitana Podrzynacza. Jednak Wyspa Kościotrupa nie jest bezpiecznym miejscem, nawet dla tak odważnego i młodego pirata jak Patch!

Piracki nastrój przeniósł się na prace plastyczne, które dzieci wykonały do przeczytanej książki: narysuj mapę skarbów i uwzględnij w niej… bibliotekę. Koncepcje były odmienne, jednak wszystkie zasłużyły na pochwałę, a ich autorzy oczywiście na słodki upominek oraz nagrody ufundowane przez Park Wodny w Krakowie oraz sklep dla dzieci Smyk.

Zwieńczeniem spotkania było samodzielne rozwiązywanie zagadek i pamiątkowe zdjęcie.

Dyrekcji szkoły, wychowawcom i uczniom życzę udanych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji! Dziękuję za wspaniały rok w szczególności tym, z którymi w przyszłym roku szkolnym niestety, już się nie zobaczę – klasie trzeciej.

ŻK