zdjęcie przedszkolaków z wykonanymi na zajęciach pracami

Wczorajszy ranek najmłodsze przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach spędziły w świecie literackich podróży. Można powiedzieć, że maluchy rozpoczęły wakacje z książką w ręku zanurzając się w kolorowym świecie literatury.

zdjęcie prac wykonanych przez dzieci leżacych na stoliku

Naszą literacką przygodę rozpoczęliśmy z bohaterami książki „Jamniki. O małych pieskach, które naprawdę się liczą” Stephanie Calmenson. Słodkie psiaki przebrały się z okazji swojego święta w niezwykłe stroje. Kilka założyło peleryny, inne stroje sportowe, kolejne korony. Co za niezwykła grupa. A ile ich było? Policzcie sami.

zdjęcie dzieci siedzących przy stolikach podczas zajęć

Druga grupa dzieci rozmawiała o książce „Nowy kolega” z serii Pola i Piotruś Camilli Reid. Bohaterowie opowieści wybrali się na plażę gdzie poznali Stasia. Nie wszystkie zabawy, jakie zaproponował nowy kolega podobały się myszce Poli. Co to? Uwaga! Nadlatuje bardzo głodna mewa. Jak poradzą sobie bohaterowie? Przeczytajcie sami.

Po lekturze i krótkiej dyskusji przedszkolaki usiadły do stolików i przygotowały kolorowe i zwiewne meduzy.

KG

Galeria zdjęć