plakat 23 Wielkiej Parady Smoków, na czerwonym tle grafika błękitnego smoka

Jak nakazuje tradycja, w niedzielę 9 czerwca smoki i smoczyce znów opanują Kraków!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału wraz z Biblioteką Publiczną w Zielonkach i naszym smokiem Skarbkiem w korowodzie 23. Wielkiej Parady Smoków, organizowanej przez krakowski Teatr Groteska pod hasłem „Smoki bajek, baśni i powieści”.

Mile widziane osoby w każdym wieku, zwłaszcza przedszkolaki i dzieci szkolne wraz z opiekunami. Zachęcamy najmłodszych mieszkańców naszej gminy do przebrania się za bohaterów swoich ulubionych książkowych czy filmowych opowieści.

Spotykamy się na Plantach przy Hotelu Royal o godz. 11:00. Przejdziemy z Plant, ulicą Grodzką, przez Plac Wszystkich Świętych, na Rynek Główny. Początek wymarszu o godz. 12:00.

Na zgłoszenia udziału w Paradzie czekamy do piątku 7 czerwca:

  • osobiście – w bibliotece głównej w Zielonkach oraz jej filiach w Węgrzcach, Przybysławicach i Bibicach;
  • mailowo – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
  • telefonicznie – 12 418 41 24 wew. 21.

Wszystkich chętnych prosimy o pobranie i wypełnienie kwestionariusza uczestnictwa w wydarzeniu: link do kwestionariusza. Uzupełniony formularz można składać w naszych placówkach bibliotecznych lub przynieść ze sobą w dniu Parady na miejsce zbiórki.

Na uczestników smoczego przemarszu czekają upominki oraz świetna zabawa.

Do zobaczenia na 23. Wielkiej Paradzie Smoków!