zdjęcie przedstawia przedszkolaki siedzące przy stolikach

W środę przed południem dzieci z grupy 5 z Samorządowego Przedszkola w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Piękna pogoda i gorące słońce nie przeszkodziły nam w czytaniu i dyskusji. Przedszkolaki przygotowały również pracę plastyczną związaną z omawianym na spotkaniu opowiadaniem.

na zdjęciu książka leżąca na stoliku, obok niej prace dzieci

Lekcję biblioteczną rozpoczęliśmy od przeczytania książki „Gruffalo” Juli Donaldson. Mała myszka w ciemnym lesie wyszła na spacer. Na swojej drodze spotkała niestety lisa, węża i sowę, które bardzo chciały zjeść ją na kolację. Udało jej się przechytrzyć napastników opowiadając o strasznym Gruffalo. Niestety nie spodziewała się, że potwór, o którym opowiadała innym naprawdę istnieje. Błyskotliwa myszka nie poddała się i dzielnie stawiła czoło niebezpieczeństwu.

na zdjęciu myszki z rolek leżące na parapecie

Po dyskusji dzieci usiadły do stolików i przygotowały prace plastyczne. To stworzenia ciała myszki użyliśmy rolek pomalowanych na szaro i czarno. Dokleiliśmy pyszczek, uszka, łapki i ogonek. Wymagało to wiele cierpliwości i delikatności, ale z małą pomocą wyszło wspaniale.

KG

Galeria zdjęć