zdjęcie prac konkursowych

Konkurs plastyczny pt. „Biblioteka przyszłości” zorganizowany w ramach obchodów 21. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, przez Bibliotekę Publiczną w Zielonkach wraz z filiami w Węgrzcach, Przybysławicach i Bibicach, był adresowany do dzieci zamieszkujących lub uczęszczających do placówek edukacyjnych na terenie naszej gminy. Na konkurs wpłynęły prace w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki i klasa 0, uczniowie klas 1-3, którzy byli najliczniej reprezentowaną grupą oraz uczniowie klas 4-6 – tu zgłoszono tylko jedną pracę.

 zdjęcie prac konkursowych

W dniu 23 maja 2024 r. komisja w składzie: Beata Lipień-Łysek – kierownik Referatu Budownictwa i Urbanistyki Urzędu Gminy Zielonki, Maciej Cieślak - podinspektor tegoż referatu oraz Joanna Stawowy – doktorantka Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki rozstrzygnęła wyniki konkursu.

W kategorii wiekowej – przedszkole i klasa 0:

I miejsce ex aequo – Klementyna Wydra i Kornelia Podlińska

II miejsce – Marta Grzyb

W kategorii wiekowej - klasy 1-3:

I miejsce – Emilia Obara

II miejsce ex aequo- Oliwia Podlińska i Nadia Polaczkiewicz

III miejsce – Zofia Marszałek

W kategorii wiekowej - klasy 4-6:

I miejsce – Kinga Nurek

Głosami jurorów zostały też przyznane wyróżnienia za niezwykłą kreatywność dla Emilii Obary i Oliwii Podlińskiej.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy nagród.

Po odbiór upominków zapraszamy do naszych bibliotek od 3 czerwca. Z każdym laureatem skontaktujemy się telefonicznie lub poprzez e-mail.

zdjęcie prac konkursowych

JR