zdjęcie przedstawia grupę przedszkolaków na tle regału z pracami w rękach

W czwartek 16 maja na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek przybyli do nas młodzi goście z Niepublicznego Przedszkola „Mali Wielcy” w Januszowicach. Żądni przygód i nowych doznań mieli okazję zwiedzić bibliotekę, sprawdzić swoją wiedzę i wysłuchać mrożącej krew w żyłach historii o duchach.

dorosły stoi przed grupą przedszkolaków, w sali bibliotecznej

Wizyta w naszej bibliotece obowiązkowo oznacza czytanie. Dzieci prosiły by historia była straszna. Nic prostszego. W naszych zbiorach znajduje się, bowiem książka „O duchu, który się bał” Kristina Digman, Sanna Töringe. Bohaterką tej opowieści jest mała dziewczynka. Prosi ona mamę by opowiedziała jej coś na dobranoc. I to koniecznie musi być coś strasznego. Mama opowiada jej o duchu, który mieszka pod łóżkiem. O wampirach na strychu, kościotrupie w garderobie i potworze. Nie zapominajmy o małej myszce. Każde z tych przerażających stworzeń ma tajemnicę. A jaką? Przeczytajcie sami.

zdjęcie przedstawia dzieci bawiące się na placu zabaw

Po lekturze przyszedł czas na pracę plastyczną. Przygotowaliśmy wspólnie nietoperze. Mamy nadzieję, że nie zamienią się w wampiry. Później dzieci uczestniczyły w konkursie zagadek. Na naszych gości czekała również niespodzianka. Pani Magda przygotowała część muzyczną zajęć. Przedszkolaki miały okazję pośpiewać i poruszać się do dźwięków ukulele. Na koniec obowiązkowo wizyta na placu zabaw.

KG

Galeria zdjęć