zdjęcie przedstawia pracę wyróżnioną w konkursie

Z okazji 20. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku odbył się pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”, Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami zorganizowała konkurs plastyczny pod tytułem „Biblioteka moich marzeń”, przeznaczony dla dzieci zamieszkujących lub uczęszczających do placówek edukacyjnych na terenie gminy Zielonki. Na konkurs wpłynęły prace w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas 1-3 oraz 7-8, przy czym najliczniej była reprezentowana najmłodsza grupa.

zdjęcie przrdstawia kobietę przed stołem z pracami konkursowymi

W dniu 31 maja 2023 r. komisja w składzie: Marzena Gadzik-Wójcik – wiceprzewodnicząca Rady Gminy Zielonki, Beata Lipień-Łysek –kierownik Referatu Budownictwa i Urbanistyki Urzędu Gminy Zielonki oraz Joanna Rosa – kustosz zbiorów bibliotecznych Biblioteki Publicznej w Zielonkach rozstrzygnęła wyniki konkursu.

Kategoria wiekowa - przedszkole:

I miejsce - Kamila Sobczyk

II miejsce - Antoni Jędrychowski

III miejsce - Lena Sieduszewska

 

Kategoria wiekowa - klasy 1-3:

I miejsce - Wojciech Szymański

II miejsce - Ada Kuśmierczyk

III miejsce - Joanna Grzyb

 

Kategoria wiekowa - klasy 7-8:

I miejsce - Zofia Jędrychowska

zdjęcie przedstawia nagrodzoną pracę konkursową

Głosami bibliotekarzy zostało też przyznane wyróżnienie za nieszablonowe, kreatywne podejście do tematu dla Zofii Jędrychowskiej.

Laureaci będą mogli cieszyć się voucherami na korzystanie z platformy Empik Go, a zwyciężczyni w najstarszej grupie wiekowej także voucherem na zajęcia online z Weroniką Smudzińską z platformy Warsztat Polonistyczny. Ponadto wśród nagród znalazły się też puzzle, breloczki, artykuły papiernicze oraz książka jako wyróżnienie za kreatywność.

W sprawie odbioru nagród prosimy o kontakt z filią biblioteczną w Węgrzcach mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 12 285 83 84 (w godzinach otwarcia placówki).

Wszystkie zgłoszone projekty były wyjątkowe i sprawiły nam ogromną radość. Można je obejrzeć na załączonych zdjęciach, a od piątku 2 czerwca wystawa pokonkursowa będzie dostępna dla zwiedzających w budynku węgrzeckiej książnicy przy ul. A3/1 (dawny „Dom Strażaka” w Węgrzcach).

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Sponsorzy konkursu:

LJ

Galeria zdjęć