zdjęcie przedstawia panie siedzące przy stole podczas dyskusji w bibliotece

Na kwietniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Przybysławicach wywiązała się bardzo ożywiona dyskusja na temat omawianej przez nas powieści Karoliny Wilczyńskiej „Właśnie dziś, właśnie teraz”. Dodatkowo Panie były bardzo szczęśliwe, że również dzieci za ich przykładem chciały uczestniczyć w spotkaniach dyskusyjnych w bibliotece.

Autorka w swoim utworze postanowiła pokazać nam jak różnie mogą się potoczyć ludzkie losy i jak niewiele trzeba by życie napisało nowy scenariusz. Trzy kobiety z różnych środowisk. Jedno spotkanie i wielka zmiana. Okazuje się, że mądrość życiowa wiele więcej znaczy niż niejeden dyplom. Spotkanie zmieni bohaterki i doda im sił by iść naprzód.

zdjęcie przedstawia stół, na nim książkę, filiżanki z herbatą i ciasto

Książka Pani Wilczyńskiej wywołała prawdziwe poruszenie wśród Pań z klubu. Znane tematy, trudne, codzienne, odległe a bliskie. Zdrada, toksyczne relacje, starzejący się rodzice. Autorka zebrała wszystko to, co nas łączy i dzieli jednocześnie. Nasze relacje z domownikami bywają różne, a decyzje innych nie zawsze cieszą się naszą akceptacją. Ta książka pozwoliła na nowo spojrzeć nam na otaczający nas świat, w którym silne kobiety idą do przodu z podniesioną głową.

KG

Galeria zdjęć