zdjęcie przedstawia grupę uczniów z opiekunami w bibliotece

W poniedziałek i wtorek 8 i 9 maja uczniowie klas 2 ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach odwiedzili bibliotekę. Spotkaliśmy się by wspólnie świętować 20 Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Dzieci wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyli w zajęciach plastycznych, wysłuchali opowiadania oraz wzięli udział w turnieju zagadek.

zdjecie przedstawia uczniów podczas pracy przy stole w bibliotece

Duża część uczniów klasy 2 korzysta ze zbiorów biblioteki, dla pozostałej części osób wycieczka była to okazją by zapoznać się ze zbiorami i dowiedzieć jak zostać czytelnikiem. Spotkanie było również doskonałym polem do dyskusji na temat szacunku wobec książki i odpowiedniego zachowania w bibliotece, z czym żaden z gości nie miał problemu. Po oprowadzaniu przyszedł  czas na wykonanie pracy plastycznej. Każdy z uczniów otrzymał przygotowane pudełko imitujące starą skrzynię, które należało ozdobić dowolną techniką.

zdjęcie przedstawia grupę uczniów z opiekunami w bibliotece

Po części plastycznej spotkania przyszła pora na lekturę książki „Niesforne ziarenko” oraz na turniej zagadek. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi dzieci otrzymywały słodkie nagrody.

zdjęcie przedstawia uczniów podczas pracy w czytelni biblioteki

KG

Wizyta klasy 2c ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach w bibliotece 8.05.2023r.

Wizyta klasy 2b ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach w bibliotece 9.05.2023r.