zdjęcie przedstawia grupę dzieci siedzącą w ławkach w szkole
Ależ ten czas pędzi! Dopiero obchodziliśmy Małopolskie Dni Książki i Dzień Bibliotekarza, a teraz skończył się i Tydzień Bibliotek... Ale spokojnie! Okazji do świętowania z biblioteką w tle będzie jeszcze wiele.
TB rozpoczął się całkiem zwyczajnie, ponieważ z tej właśnie okazji przeprowadzono specjalne lekcje biblioteczne w dwóch klasach trzecich w Szkole Podstawowej w Bibicach, na których rozmawialiśmy o drodze, jaką musi pokonać książka, aby mogła trafić w ręce czytelników. Poruszyliśmy też problem spadającego czytelnictwa, nawiązując do najnowszych statystyk Biblioteki Narodowej.
zdjęcie pracy dziecka
Później uczniowie podzielili się na dwuosobowe grupy i rozwiązywali mini-quiz związany z tematem lekcji. Każdy spisał się celująco! Aby nie zapomnieć o książkach i czytaniu, młodzież stawiła czoła kreatywnemu zadaniu, które wymagało użycia wyobraźni - uczniowie rozpoczęli projektowanie okładek do napisanych przez siebie książek w przyszłości.
Serdecznie dziękujemy!