zdjęcie przedstawia grupę Pań siedzącą przy stole w bibliotece

Marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Bibliotece w Przybysławicach już za nami. Czekałyśmy na wielkie emocje, były wielkie nadzieje. Dostałyśmy spłyconą próbę przedstawienia wielkiej postaci w kiepskim tłumaczeniu. Autorka książki "Mademoiselle Coco" Michelle Maryly miała wprawić nas w zachwyt. Wprawiła w zakłopotanie tym jak przedstawiła słynną ikonę mody.

zdjęcie przedstawia udekurowany stół

Książka miała opowiadać o powstaniu najsłynniejszych perfum świata. I nie można jej zarzucić braku tego opisu, zajmuje jednak trochę miej niż dwie strony. Główna bohaterka została przez autorkę potraktowana po macoszemu i „spłaszczona”. Spodziewałyśmy się wielkiego dzieła, które będziemy czytać z przyjemnością. Tymczasem dostałyśmy błędy stylistyczne i składniowe. Jedna z Pań zaznaczyła te fragmenty, które szczególnie zwróciły jej uwagę. Niestety „małe koszmarki” nie umknęły uwadze żadnej z czytelniczek. Posypały się również porównania do fenomenalnego filmu o Coco. Jedynym plusem książki jest przepiękna okładka.

zdjęcie przedstawia kobietę z książką w ręku

Na spotkaniu gościła Pani Barbara Kwinta – pisarka z Przybysławic. Już niebawem 2 jej książki będą dostępne w naszej bibliotece.

KG