na zdjęciu widoczna grupa uczniów siedząca lub stojąca wokół stołów podczas zajęć

We wtorek 28 marca Koło Gospodyń Wiejskich z Korzkwi we współpracy z Biblioteką w Przybysławicach zorganizowało zajęcia plastyczne dla młodzieży uczestniczącej w wymianie. Szkołę w Przybysławicach odwiedzili goście z Niemiec i wraz z rówieśnikami z Polski w minionym tygodniu spędzali czas na wspólnej nauce i zabawie.

zdjęcie grupowe młodzieży

Panie z KGW we współpracy z biblioteką postanowiły przybliżyć naszym gościom tradycje związane z obchodami Świąt Wielkiej Nocy. Nasz wybór padł na pisanki. Nasze jajeczka mieliśmy jednak ozdabiać w środku a nie na zewnątrz.

Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego przywitania i wprowadzenia w języku angielskim. Każdy z uczestników otrzymał zestaw potrzebnych materiałów i zabraliśmy się do pracy.  Młodzież ze Szkoły w Przybysławicach chętnie udzielała wskazówek rówieśnikom. Praca szła gładko i sprawnie. Panie z KGW zadbały by nikomu nie zabrakło chęci i sił do pracy. Przygotowały wspaniałe ciasta, które jak szybko się pojawiły tak szybko zniknęły.

KG