na zdjęciu widoczny starszy mężczyzna siedzący przy stoliku i podpisujący książkę

W dniu 27 marca br. Biblioteka Publiczna w Zielonkach gościła dr Józefa Partykę, emerytowanego długoletniego (w latach 1970-2018) zastępcę dyrektora Ojcowskiego Parku Narodowego. Mariusz Zieliński, dyrektor naszej książnicy i jednocześnie założyciel Izby Regionalnej, opowiedział zacnemu gościowi o podejmowanych przez naszą instytucję działaniach na polu krzewienia kultury i edukacji regionalnej, a także zaprezentował część cennych zbiorów Izby, w tym obrazy Katarzyny Gawłowej, oraz galerię obrazów osób zasłużonych dla gminy Zielonki.

zdjęcie dedykacji w książce

Dr Partyka pogratulował zieloneckiej placówce „budującej działalności ośrodka kultury, pielęgnującego miejscowe tradycje, w tym także bardzo potrzebną działalność wydawniczą”. Złożył również podpisy w znajdujących się w naszych zbiorach książkach pod swoją redakcją zawierających prace i materiały o parkach krajobrazowych  i narodowych Jury Krakowsko-Częstochowskiej – szczególnie tych dotyczących Ojcowskiego Parku Narodowego. Nasz gość żegnając się wyraził nadzieję, że będzie jeszcze niejedna okazja do spotkania i ciekawych rozmów.

JR