na zdjęciu widoczne dzieci w maskach kota
Dzień Kota, dla miłośników miauczących milusińskich to bez wątpienia jedna z wielu okazji, aby opowiedzieć o swoim zwierzaku. Przekonały się o tym dzieci z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach z grup II, III i VII.
Najmłodsi i trochę starsi, bardzo chętnie opowiadali o tym, jak wyglądają ich ulubione zwierzaki. Część z nich przedstawiła swoje pluszaki, które przynieśli w tym dniu do przedszkola.
na zdjęciu widoczne dzieci pracujące przy stoliku
Potem nadszedł czas na wspólne czytanie opowieści w kółeczku. Na wizytę w przedszkolu wybrano bajkę o „Kotku Splotku”, która bardzo spodobała się małym słuchaczom. Była to opowieść o kocie, który bał się pierwszego dnia Kociej Szkoły i jego późniejszych perypetiach. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy Splotka.
Później maluchy udały się do ławek, ponieważ czekało je plastyczne wyzwanie. Każde dziecko dostało wyciętą maskę w kształcie kociego pyszczka, którą trzeba potem pokolorować kredkami lub pomalować farbami. Natomiast w domu, przy pomocy rodzica, przedszkolaki miał tylko przewlec sznurek i…. maska do zabawy w kotka i myszkę gotowa.
na zdjeciu widoczne dzieci siedzące przy stoliku podczas pracy
Dziękujemy za świetną zabawę i do zobaczenia niebawem.
KB

Galeria zdjęć