zdjęcie przedstawia panie siedzące przy stoliku podczas warsztatów makramowych w bibliotece

Poniedziałkowe Warsztaty dla Dorosłych bardzo szybko i skutecznie wprowadziły nas w świąteczny klimat. A to wszystko za sprawą bożonarodzeniowych dekoracji, które powstały pod czujnym okiem pani Beaty Godyni-Kapałki. Panie, które w tym dniu przyszły na zajęcia w kameralnym gronie, mogły zrobić z makramy Mikołaj i Anioła na choinkę, lub wypleść klosz do „lampy”.

Na początek, pani Beata zapoznała uczestniczki z różnymi rodzajami sznurków, z których można tworzyć różne ozdoby. Okazało się, że każdy z tych materiałów różni się między sobą, i w zależności od tego, co chcemy stworzyć, musimy zwrócić uwagę na rodzaj sznurka.

uczestniczka warsztatów prezentuje wykonanego przez siebie mikołaja z makramy

Każda z wybranych opcji była bardzo czasochłonna i wymagająca uwagi. Panie, prawie jednogłośnie zdecydowały, że będą robić klosz. Tylko jedna z uczestniczek zdecydowała się na wplatanie ozdób, i to właśnie ona, finalnie, najszybciej skończyła prace. Jednak najbardziej efektowny okazał się wyplatany klosz.

na zdjęciu widoczny aniołek wykonany na warsztatach

Dziękujemy Uczestniczkom za zaangażowani i przyjście! Spotkanie w takim „babskim” gronie ma bardzo relaksujący wpływ. Do zobaczenia niebawem!

Galeria zdjęć