zdjęcie grupowe przedszkolaków

Dzień Czarnego Kota, świętowany 17 listopada wymagał doboru odpowiedniej literatury. Spotkanie bibliotekarza  z dziećmi z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach dotyczyło właśnie „kociego święta”, a wybrane przez nas pozycje  „Ciekawski kotek” autorstwa Zbigniewa Dmitrocy i „Nieśmiały kotek” Urszuli Kozłowskiej wzbudziły zachwyt zarówno wśród najmłodszych słuchaczy jak i ich opiekunów.

zdjęcie grupowe przedszkolaków

Pierwsza lektura wydana w serii wydawniczej Akademia Mądrego Dziecka to bardzo ciekawy tekst, a jednocześnie wspaniała zabawa, pozwalająca na rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej dzieci. Rozróżnianie zmniejszających się dziurek w poszczególnych kartkach książki było jednocześnie lekcją o otaczającym nas świecie.

zdjęcie grupowe przedszkolaków

Druga z książek opowiadająca historię czarno-białego kotka, nazywanego przez wszystkich Gburek, stanowiła doskonały temat do dyskusji o nadmiernej wstydliwości i wycofaniu. Na szczęście, okazało się że kotek nie jest wcale gburowaty i zapewne wspaniale odnajdzie się zarówno w towarzystwie kotów jak i innych zwierząt zapraszających go do wspólnej zabawy, a nic tak nie poprawia humoru, zwłaszcza przy takiej pogodzie jak dzisiaj, jak dobre zakończenie książki.

zdjęcie grupowe przedszkolaków z bibliotekarką

 

JR

Galeria zdjęć