zdjęcie przedstawia dziewczynkę prezentującą wykonany przez siebie kalendarz adwentowy

Listopadowa pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, ale za to środowe, prawie familijne spotkanie dostarczyło solidnej porcji uśmiechu i odrobinę już świątecznego klimatu, ponieważ uczestnicy tworzyli przepiękne kalendarze adwentowe, pod czujnym okiem pani Beaty Godyni-Kapałki.

Podstawą wiszących kalendarzy były kawałki drewna, w różnych długościach. Patyki, od najmniejszego u góry, do najdłuższego na dole, dzieci, z drobną pomocą obecnych rodziców, przewiązywały sznurkami. Połączone, przypominały korpus wiszącej choinki.

na zdjęciu widoczna rama kalendarza adewntowego

Potem przyszedł czas na numerowane paczuszki z prezentami na każdy dzień adwentu, aż do Wigilii. Każdy własnoręcznie opisał papierowe torebki napełnił cukierkami. Podczas warsztatów mieliśmy bardzo miły przerywnik – jedna z uczestniczek obchodziła urodziny! Po zaśpiewaniu solenizantce „Sto lat”, i przerwie na urodzinowe słodkości, dzieciaki wróciły do pracy.

Efekt końcowy zachwycił. Po ozdobieniu drewienek typowymi świątecznymi akcentami, drzewko-kalendarze prezentowało się wręcz zjawiskowo. Później, dzieci wraz z rodzicami, bardzo chętnie pozwały do zdjęć z kalendarzami.

Dziękujemy za tak liczne przybycie i do zobaczenia na następnych warsztatach!

Galeria zdjęć