zdjęcie przedstawia grupę kobiet siedzących przy stoliku podczas warsztatów w bibliotece

Po raz pierwszy, w Kulturotece, 17 września, odbyły się Warsztaty dla Dorosłych pn.” Tworzymy biżuterię epoksydową”. Trzeba przyznać, iż było to bardzo eksperymentalne wydarzenie, ponieważ dotychczas w naszej Bibliotece odbywały się głównie Warsztaty dla dzieci i młodzieży. Dlatego była to bardzo dobra wiadomość, gdy okazało się, że miejsca na poniedziałkowe spotkanie bardzo szybko się zapełniły. Warsztaty miały miejsce w Kulturotece, a nie , jak dotychczas, w Sali sołeckiej, gdzie jest zdecydowanie więcej przestrzeni. Mimo tego, udało się nam pomieścić w środku. Przestawione stoliki zapewniły odpowiednią ilość miejsca na rozłożenie wszystkich potrzebnych materiałów.

Poniedziałkowe spotkanie poprowadziła pani Beata Godynia-Kapałka, która, wraz z uczestniczkami, świetnie poradziła sobie w naszych ekstremalnych warunkach.

Na początek panie dowiedziały się co nieco o technice wytwarzania takiej biżuterii. Zachęcone przez instruktorkę, zaczęły przeglądać pudła z materiałami, w których można było znaleźć, między innymi, suszone liście, kwiaty i wiele innych ciekawych rzeczy. Uczestniczki przystąpiły do pracy – część z nich zaczęła robić wisiorki do naszyjników, a niektóre przystąpiły do wyrobu kolczyków.

Rozpoczął się żmudny proces – każda warstwa „żywicy” musiała być naświetlana co najmniej 5 min. Trzeba też było zwracać szczególną uwagę, czy na wyrobie nie powstały tzw. „bąbelki”.

Panie poradziły sobie świetnie. Pod koniec zajęć każda z nich cieszyła się własną biżuterią.

Serdecznie dziękujemy uczestniczkom za przybycie! Mamy nadzieję, że wkrótce znów się zobaczymy!

KB