zdjęcie przedstawia plakat nocy bibliotek i świeczkę która powstała podczas zajęć
W piątek, tj.14 października, po długiej przerwie, w Kulturotece odbyło się wieczorne spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji, VIII Nocy Bibliotek. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.
zdjęcie przedstawia kolejkę osób do malowania twarzy
Pierwsze dzieci, wraz z odprowadzającymi ich opiekunami, zaczęli się schodzić już po godzinie 19, a Biblioteka, zamiast kończyć pracę, wypełniała się kolejnymi osobami. Gdy już wszyscy zapisani przyszli, przystąpiliśmy do działania – mieliśmy dużo do zrobienia, a mało czasu. Wieczór zaczęliśmy z panią Beatą Godynią-Kapałką, która pomogła nam stworzyć piękne świece z więzy pszczelej. Jednakże, było to po części spotkanie Halloweenowe, więc świece zostały także ozdobione strasznymi elementami – pajączkami. Gdy świece już dumnie prezentowały się na drewnianych podstawkach, dzieci podzieliły się na dwie grupy – jedna regenerowała siły przy stoliku z przekąskami na słodko i słono, a druga ustawiła się w kolejce do malowania twarzy i mrocznych tatuaży.  Czas płynął szybko.
zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stole podaczas zajęć
Kiedy każdy uczestnik miał halloweenowy akcent, przenieśliśmy przekąski na duży stół i dzieci wygodne miejsca, aby dobrze widzieć ekran. Dlaczego? Ponieważ na koniec wieczoru odbył się przedpremierowy pokaz fabularnego filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. Czy młodym detektywom udało się rozwikłać zagadkę? Tego dowiedzieli się nasi goście, podczas tegorocznej Nocy Bibliotek.
Wszystkim  uczestnikom dziękujemy za tak liczne przybycie! Mamy nadzieję, że każdy z Was dobrze się bawił.

KB