zdjęcie przedstawia wianek leżący na otwartej książce

To był już ostatni akcent Narodowego Czytania w Bibliotece Publicznej w Zielonkach. W piątkowy wieczór, 16 września, w naszym holu wybrzmiały strofy mickiewiczowskiej „Świtezianki”, a na przygotowanych stołach pojawiły się kwiaty, trawy, zioła i gałązki tui. Pod czujnym okiem p. Bernadety Walczak – wielokrotnej laureatki konkursów florystycznych "Cudowna Moc Bukietu" organizowanych przez Instytut Dziedzictwa w Krakowie, można było wyczarować przepiękny wianek.

na zdjęciu widoczna grupa osób w różnym wieku podczas zajęć warsztatowyc robienia wianków

Chętnych nie brakowało, przybyły zarówno dzieci  jak i młodzież, a nawet dorośli.  Z pomocą cienkiego drucika florystycznego, zgromadzonych roślin i kolorowych wstążek powoli zaczęły powstawać różnorakie wianki. Ich urodzie nie oparli się nawet młodzi chłopcy, którzy również uczyli się wicia. Dopytywali p. Bernadetę o wszelkie szczegóły, a także o to, jak odkryła u siebie takie zdolności. Mamy nadzieję, że już wkrótce ci młodzi ludzie zechcą uczestniczyć w konkursach florystycznych organizowanych przez naszą Izbę Regionalną.

zdjęcie przedstawia wianek wykonany na zajciach

Warsztaty udowodniły niebywałą wyobraźnię i fantazję jej uczestników w tworzeniu takich naturalnych, ekologicznych ozdób na głowę. Każdy wianek wyglądał inaczej, a wybór najładniejszego był prawie niemożliwy. Wszyscy opuszczali naszą bibliotekę obdarowani soczystymi jabłkami i z wiankami na głowach. „Świtezianka” byłaby zachwycona…

zdjęcie przedstawia dwie dziewczynki w wiankach na głowie, w tle regały z książkami

JR, LJ

Galeria zdjęć