zdjęcia przedstawia puzle edukacyjne

Wrzesień w placówkach bibliotecznych w gminie Zielonki upływa pod znakiem edukacji, w tym też edukacji ekologicznej.
W związku z realizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki projektem „Jestem EKO – segreguję wszystko!”, który ma na celu zwiększanie świadomości mieszkańców Małopolski na temat postępowania z odpadami problematycznymi i niecodziennymi, do biblioteki głównej w Zielonkach oraz filii w Węgrzcach, Przybysławicach i Bibicach trafiły układanki ekologiczne dla najmłodszych z odpowiednim graficznym przesłaniem. Na każdym z 24 elementów puzzli umieszczona została wskazówka odnosząca się do prawidłowej segregacji tego rodzaju śmieci lub porada dotycząca sposobów minimalizacji ich powstawania.

Układanki zostaną wykorzystane przez bibliotekarzy w trakcie prowadzenia zajęć promujących dbanie o stan Ziemi, które organizujemy w przedszkolach zlokalizowanych na terenie naszej gminy. Podczas wspólnego układania puzzli, łącząc naukę z zabawą, dzieci i dorośli będą mieli okazję wspólnie zgłębiać wiedzę z zakresu ochrony środowiska.
Projekt „Jestem EKO – segreguję wszystko!” jest współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz gminy Zielonki, Wielka Wieś i Igołomia-Wawrzeńczyce.
NJ