zdjęcie przedstawia książkę "Ballady i romanse", na niej leży kartka z odbitą pieczątką akcji

Rozpoczął się kolejny rok szkolny, a wraz z nim powróciły lekcje biblioteczne. Te, które obyły się  W poniedziałek, 5 września, w  były szczególnie ważne.  Pracownik Kulturoteki, odwiedził uczniów ze szkoły w Woli Zachariaszowskiej – klasy 7A, 7B i 8A. Na początku przypomniano czym jest akcja „Narodowe Czytanie”, organizowanej pod patronatem Pary Prezydenckiej – każdy z uczniów dzielił się swoimi domysłami. Próbowaliśmy wymienić tytuły utworów, które były czytane w poprzednich latach. Potem przybliżono sylwetkę Adama Mickiewicza. Uczniowie świetnie pamiętali kim był i chętnie dzielili się swoją wiedzą o wieszczu. W końcu wszyscy razem przeczytaliśmy wybrany utwór z „Ballad i romansów” – „Romantyczność”. Przez chwilę analizowaliśmy go wspólnie, raz jeszcze czytając ważniejszej fragmenty. Później rozpoczęła się dyskusja o uczuciach. Aby lepiej zapamiętać problematykę utworu, uczniowie dostali twórcze zdanie – musieli napisać list miłosny. Z pozoru prosta rzecz, przysporzyła im wiele kłopotu. Czasem jednak trudno wyrazić miłość słowami. Na koniec, w zeszycie każdego ucznia znalazła się okolicznościowa pieczątka Narodowego Czytania.

Dziękujemy za udział w akcji!