na zdjęciu widoczne dzieci siedzące przy stolikach podczas zajęć w bibliotece

Wszystko co dobre szybko się kończy. Dobiegają końca tegoroczne wakacje. Wspominamy wypoczynek w fantastycznych miejscach, porządkujemy pamiątki i zdjęcia z letnich podróży. I powoli myślimy o zbliżającym się nowym roku zajęć dydaktycznych w przedszkolach czy szkołach.

zdjecie grupowe uczestników wieczorku wraz z pracami przez nich wykonanymi

Tradycją już się stało się, że młodzi czytelnicy węgrzeckiej książnicy żegnają wakacyjny czas podczas wieczornego twórczego spotkania. Zawsze w ostatni piątek sierpnia. Są gry i zabawy integracyjne, nocny seans filmowy, a przede wszystkim warsztaty artystyczne, w trakcie których powstają niezwykłe prace plastyczne – piękne, ale i użyteczne.

dzieci siedzące przy stoliku w bibliotece podczas zajęć

W tym roku nasz Letni Wieczór w Bibliotece przebiegał pod hasłem „Zapisane – zapamiętane”.  Uczestnicy pod czujnym okiem instruktora ozdabiali technikami mieszanymi pamięciownik-planer z płyty HDF w kształcie żarówki, który pozwoli im efektywnie zaplanować zajęcia szkolne oraz aktywności pozalekcyjne. Papierowe scrapowe wycinanki, drewniane klamerki do bielizny, sznurki i sznureczki różnej długości… Właśnie z takich materiałów stworzyliśmy nasze pamięciowniki.

prace plastyczne powstałe podczas zajęć

Było kreatywnie, było wesoło. A efekty działań małych artystów możemy podziwiać na zdjęciach.

NJ