na zdjęciu widoczne ręce dzieci pracuących przy stoliku

We wtorek dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Mali Wielcy” w Januszowicach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Część podopiecznych już za 2 dni rozpocznie naukę w szkole, a na ich miejsca zjawią się nowe maluchy.

na zdjęciu widoczna praca z rekinem wykonana przez dziecko

Zajęcia rozpoczęła grupa najmłodszych przedszkolaków. Pojawiło się wiele nowych twarzy i zaczęliśmy od rozmowy na temat spotkań z książką. Później maluchy wysłuchały opowiadania Nicka Denchfielda i Ant Parker „Kurczak Karolek idzie do przedszkola” i książki Jorga Muhle „Do kąpieli, króliczku”.

na zdjęciu widoczne prace plastyczne i książka leżące na stolku

Starsza grupa spotkanie rozpoczęła od rozmowy na temat mieszkańców morza. Jednym z najbardziej groźnych stworów zamieszkujących głębiny jest rekin. Ale czy na pewno? A czy rekiny mogą się nudzić? Ten z książka Rafała Widłaka owszem. Co okazało się, że wpędziło go w tarapaty. Ale zawsze można liczyć na pomocną dłoń lub szczypce.

KG