na zdjęciu widoczna grupa dzieci zwiedzająca Izbę Regionalną w Zielonkach

W piątek, tuż przed południem, dzieci spędzające wakacje z Warsztatolandią „Dreamlandia” odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Zielonkach i zwiedziły Izbę Regionalną. Była to wspaniała okazja, aby poznać tradycje i zwyczaje naszej lokalnej społeczności.

na zdjęciu widoczna grupa dzieci stojąca przy stole podczas zajęć plastycznych

Po zbiorach zieloneckiej placówki dzieci i opiekunów oprowadził dyrektor biblioteki Mariusz Zieliński. Grupa z zaciekawieniem oglądała eksponaty związane z życiem codziennym dawnej wsi podkrakowskiej i kultura ludową Zielonek. Goście mogli się również dokładnie przyjrzeć zabytkowym męskim i damskim strojom krakowskim.

na zdjęciu widoczna dziewczynka z wykonaną przez siebie pracą

Wiedza zdobyta podczas zwiedzania Izby szczególnie przydała się w części plastycznej naszych zajęć. Uczestnicy spotkania otrzymali szablon krakowiaka bądź krakowianki, który należało odpowiednio ubrać. Zadanie to było tym trudniejsze, że każdy element stroju wymagał wcześniejszego pomalowania.

na zdjęciu widoczna grupa dzieci ogladająca książki w bibliotece

Na zakończenie wizyty mali goście wygodnie rozsiedli się na dywanie w części biblioteki z księgozbiorem dziecięcym i wysłuchali rożnych wierszy autorstwa Ewa Stadtmüller dotyczących Krakowa.

KG