na zdjęciu widoczne dwie kobiety stojące przy kwietniku wykonanym z palet, zdjęcie w plenerze

Wczoraj na placu zabaw za Biblioteką w Przybysławicach powstał piękny kwietnik z palet. Dzięki wspólnym staraniom dzieci i dorosłych udało się bardzo sprawnie przygotować, ozdobić i obsadzić różnymi ziołami całą konstrukcję.

na zdjęciu widoczne dzieci siedzące przy stole w bibliotece, słuchają wykładu

Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego wykładu Pani Beaty z Fabryki Ekodzieła na temat ziół i ich właściwości zdrowotnych oraz zastosowania w gastronomii. Uczestnicy zajęć zarówno dzieci jak i dorośli mieli okazję dokładnie obejrzeć różne czasem mało znane gatunki roślin.

na zdjęciu widoczne osoby stojące nad narzędziami i paletą, zdjęcie w plenerze

Później przenieśliśmy się na teren placu zabaw za biblioteką. Każdy z uczestników pomagał jak potrafił. Wszyscy z zapałem szlifowali deski, przybijali gwoździe, wkręcali i przykręcali. Gdy kwietnik był już gotowy najmłodsi uczestnicy zajęć napełnili go ziemią i posadzili zioła. Jeszcze tylko malowanie i dzieło ukończone.

na zdjęciu widoczne osoby pracujące nad kwietnikiem

Na zakończenie zajęć uczestnicy zabrali ze sobą sadzonki nasturcji, mięty i bazylii do posadzenia w domowych ogródkach.

na zdjęciu widoczne dzieci sadzące roślinki

na zdjęciu widoczne dzieci malujące kwietnik

Projekt „Ogrody aż do nieba, tego nam dzisiaj trzeba!” jest dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z Ośrodkiem „Działaj Lokalnie” Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa i Fundacją im. Marszałka Marka Nawary.

KG

Galeria zdjęć