na zdjęciu widoczna grupa przedszkolaków z pracami plastycznymi

Ostatnia przed wakacjami wizyta w Przedszkolu Samorządowym w Zielonkach była poświęcona bezpieczeństwu dzieci w czasie podróży. Temat bardzo na czasie i niezmiernie ważny. Z pomocą przyszła nam bardzo mądra książka „Gdy Pola się zgubi” aut. Gabrieli Rzepeckiej-Weiss.

Dzieci z grup „II” i „IV” wysłuchały z uwagą opowieści o niesfornej Poli, a następnie omówiliśmy wspólnie wszystkie sześć zasad dla zagubialskich.

1. Nie szukam. Czekam;

2. Nie mogę wchodzić autom w drogę;

3. Do pomocy gotowe służby mundurowe;

4. Ktoś nieznany? Nie ufamy;

5. Kontakt do mamy? W bucie zapisany;

6. Mam być widziana, a nie schowana!

na zdjęciu widoczne przedszkolaki siedzące przy stoliku podczas wykonywania pracy plastycznej

Pola pamiętała o nich, dlatego udało jej się szczęśliwie trafić do rodziców, mimo zagubienia się tuż po wyjściu z domu, następnie w autobusie jadącym w kierunku lotniska i w końcu tuż przed wylotem, a nawet w holu hotelu, w którym mieli zamieszkać. A czy wszystkie dzieci będą pamiętać o tych zasadach kiedy naprawdę się zgubią? Myślę, że tak.

na zdjęciu widoczna grupa przedszkolaków siedząca przy stolikach

Długo o tym rozmawialiśmy, a potem każdy przedszkolak musiał narysować siebie w wybranej samodzielnie sytuacji z jednej z tych zasad. Powstały bardzo ciekawe prace, czego dowodem są zamieszczone tu fotografie.

Po zapozowaniu do wspólnego, grupowego zdjęcia pozostało tylko życzyć sobie nawzajem udanych wakacji i bezpiecznego wypoczynku bez przykrych wydarzeń.

Do zobaczenia już we wrześniu.

na zdjęciu widoczna grupa przedszkolna z wykonanymi pracami plastycznymi

JR

Galeria zdjęć