zdjecie przedstawia kartkę z kotem ozdocioną kolorowymi listkami i cekinami, kartkę trzyma w ręce dziecko nad stolikiem

We wtorek 15 lutego i w piątek 18 lutego dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Mali Wielcy” w Januszowicach i Brzozówce uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Rozmawialiśmy o walentynkach i Dniu Kota.

zdjęcie przedstwia widok stolika z góry, w koło stolika widać ręce dzieci które przy nim siedzą, na soliku obok rąk dzieci kartki z kotem, na środku widoczne trzy książki

We worek przedszkolaki z Januszowic wysłuchały książki Barbary Supeł „Jadzia Pętelka mówi czułe słówka”. Główna bohaterka tej historii postanowiła pokazać całej rodzinie jak bardzo ją kocha. Pomysłów na okazywanie uczuć jej nie zabrakło.

widok stolika z góry, w koło stołu widoczne ręce siedzących przy nim dzieci, na stole widoczne kleje, cekiny i prace plastyczne

W piątkowe przedpołudnie dzieci z Brzozówki wysłuchały książek Eoin McLaughlin i Polly Dunbar „Czy mogę się przytulić?” i „Kiedy nie możemy się przytulić”. Przytulanie jest wspaniałym sposobem na okazanie uczuć. Niestety zdarzają się sytuacje, kiedy przytulanie jest niemożliwe. Najlepsi przyjaciele jeż i żółw mają swoje sposoby by przekazać wiele pięknych uczuć. Oczywiście nie mogło zabraknąć również książki o kotach. Przecież niedawno było ich święto. Przedszkolaki wysłuchały kolejnej książeczki z przygodami ich ulubienicy Kici Koci.

Po dyskusji maluchy usiadły do stolików i przygotowały kolorowe karki z kotami.

KG