grupa dzieci przy stole wykonuje pracę plastyczną, pomaga im dorosła kobieta

Za dwa dni Tłusty Czwartek, nie może zatem dziwić fakt, że dzisiejsze spotkanie w bibliotece miało wydźwięk kulinarny. Oczywiście, tego co dzieciom z  przedszkola Happy Kids Academy w Zielonkach udało się wykonać na zajęciach zjeść nie można, ale jak wiemy „je się oczami”.  Po krótkiej instrukcji wykonania, przedszkolaki przy pomocy swoich opiekunek i pracowników biblioteki rozpoczęły prace nad swoimi donatami. Przygotowane wcześniej ściśle dopasowane elementy z kolorowego kartonu trzeba było odpowiednio poskładać, a następnie dokładnie posklejać. Ostatnim etapem pracy było ozdobienie „pączków” kolorowymi cekinami niczym cukrową posypką lub lukrem. W kilka minut te martwe kartonowe frykasy zaczęły do złudzenia przypominać tradycyjne amerykańskie słodkie przysmaki.

na stole leżą kolorowe bazy z bapieru potrzebne do wykonania kartki w kształcie pączka amerykańskiego

Drugą część spotkania przedszkolaki spędziły w dziale książek dla dzieci i młodzieży, gdzie pod okiem bibliotekarza mogły swobodnie pobuszować wśród zgromadzonych tam lektur. Jak widać na zdjęciach największym zainteresowaniem cieszyła się kultowa już seria o Kici Koci autorstwa  Anity Głowińskiej.  Było bardzo sympatycznie, zwłaszcza, że kapryśna ostatnio pogoda, dzisiaj wyjątkowo dopisała. Na pożegnanie każdy otrzymał swojego donata obiecując już  za miesiąc odwiedzić nas ponownie.

dziewczynka ozdabia kartkę w kształcie pączka amerykańskiego cekinami, na zdjęciu widoczne również inne prace

JR