plakat informacyjny na ciemno żółtym tle dwa rzędy różowych książek oraz napis biblioteczna sobota

Z okazji obchodów 75-lecia swojego istnienia Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza na event okołoksiążkowy pn. „Biblioteczna Sobota”, który odbędzie się w sobotę 23 października w siedzibie biblioteki oraz w budynku Starej Kuźni w Węgrzcach, początek wydarzenia o godz. 9:00.

Węgrzecka książnica zaplanowała dla uczestników imprezy szereg atrakcji:

- zajęcia taneczno-ruchowe dla dzieci i rodziców,

- czytanie na dywanie,

- malowanie twarzy,

- warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży (ozdobimy metodą decoupage’u drewniane zakładki książkowe i literackie zawieszki na drzwi oraz stworzymy mixmediowe book journale),

- warsztaty eko-rękodzieła dla starszej młodzieży osób dorosłych (wykonamy upcyklingowe dekoracje przestrzenne ze starych książek i przygotujemy pieczątki do spersonalizowanych ekslibrisów)

- październikowa odsłona bezgotówkowej wymiany książkowej „Podaruj Książce Drugie Życie”.

Udział we wszystkich punktach programu jest bezpłatny.

Zapisy i więcej informacji na Facebooku BP Węgrzce.