fioletowe tło na którym znajduje się biały napis "Mała książka, wielki człowiek" oraz liustracja książki upodobnionej do psa

Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami w Węgrzcach, Przybysławicach i Bibicach już po raz trzeci realizuje projekt bookstartowy „Mała książka – wielki człowiek”. Jego uczestnikiem może być każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat (tj. z roczników 2015-2018). W ramach projektu są wydawane maluchom tzw. Wyprawki Czytelnicze.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego literackie zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie: http://wielki-czlowiek.pl.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Jej celem jest informowanie o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.