grupa przedszkolaków na tle regałów bibliotecznych wraz z opiekunami

Po dwóch latach powróciły w nasze progi dzieci z dwujęzycznego przedszkola Happy Kids Academy w Zielonkach. Oczywiście po takim, czasie to już zupełnie inne twarze, tamci pięciolatkowie siedzą teraz w szkolnych ławkach. Dla naszych dzisiejszych gości, przybyłych w dwóch grupach wiekowych, często była to pierwsza wizyta w bibliotece, choć spora grupa jest już stałymi bywalcami działu książek dla najmłodszych i świetnie się orientowała w topografii budynku.

w tle regały biblioteczne z książkami, napierwszym planie przedszkolaki przed ladą biblioteczną

Przedszkolaki zwiedziły wypożyczalnię, zaznajamiając się z dzisiejszą formą udostępniania i zamawiania książek, po czym z radością skierowały swoje kroki do działu z literaturą dla dzieci i młodzieży - czyli tam, gdzie jest najprzyjemniej i kolorowo. Okrzykom radości nie było końca…ileż książek dla dzieci, ileż barwnych okładek i jeszcze zgromadzone w pojemnikach klocki lego! Tu naprawdę można zapomnieć o upływie czasu.

kolorowe kartki papieru i kolorowe wstążki na blacie

Tymczasem w czytelni komputerowej już czekało na maluchy kolejne zadanie, wykonanie własnej książeczki. Przygotowane białe kartki stanowiły jej środek, każdy mógł sobie wybrać jeszcze kolor okładek oraz wstążeczki, którą cała praca była związywana. Tu nie obyło się oczywiście bez pomocy pań opiekunek, ale wkrótce książeczki były przygotowane do ilustrowania.

przedszkolaki na dywanie wykonują pracę plastyczną z wykorzystaniem kolorowych kartek

Kto już umiał pisać dodatkowo ozdabiał okładkę swoim imieniem, a następnie otrzymywał na odwrociu strony tytułowej pieczątkę biblioteki, taką samą jaka widnienie na wszystkich naszych zbiorach. Z tak przygotowanymi książeczkami przedszkolaki opuszczały naszą bibliotekę z zapewnieniem, że będą teraz u nas częstymi gośćmi.

kolorowe zakładki z wykończeniem w kształcie sowy

Na pożegnanie każdy otrzymał jeszcze kolorową zakładkę do książek, a do czego one służą dzieci wiedziały już doskonale i obiecały solennie szanować zawsze pożyczone z biblioteki książki. Zatem do zobaczenia za miesiąc.

dzieci wraz z wychowawcami wychodzą z biblioteki korzystając z podejścia dla niepełnosprawnych

JR