Kończąc już cykl wydarzeń związanych z celebracją tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Moja droga”, chcielibyśmy podsumować wszystkie wydarzenia, z których mieli okazję skorzystać mieszkańcy gminy Zielonki.

Obchody rozpoczęliśmy od zorganizowanego w środę zwiedzania lokalnej Izby Regionalnej w Zielonkach pod czujnym okiem znawcy i kustosza zbiorów, Mariusza Zielińskiego. Następnie, w sobotę, nastąpiło wielkie otwarcie wystawy po tytułem „Kultura krakowska utrwalona na płótnie”, wieńczącej projekt pod tą samą nazwą, zrealizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego. Wystawa przyciągnęła sympatyków kultury ludowej, miłośników historii, a także osoby zainteresowane lokalnymi wydarzeniami kulturalnymi.

Celebrowanie Dni Dziedzictwa zakończyło w Bibliotece Publicznej w Zielonkach zwiedzanie pracowni konserwacji i malarstwa z malarzem i autorem obrazów, Mariuszem Cichoniem, którego dzieła prezentowane są na wspomnianej już wystawie w holu Biblioteki. Wystawę będzie można oglądać w Bibliotece do 2 października 2020 roku.